MIĘDZYGMINNE SKŁADOWISKO ODPADÓW KOMUNALNYCH

Konkursy

DZIEŃ OTWARTY Zakładu Zagospodarowania Odpadów

 

        Dnia 08 września 2019 roku na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Toniszewie odbył się Dzień Otwarty, zorganizowany w formie festynu rodzinnego. Pomimo pochmurnej pogody, cieszył się wielkim zainteresowaniem. Przybyło ponad siedemset osób.

Festyn został uroczyście otwarty przez Pana Prezesa Waldemara Szygendę  oraz występ artystyczny dzieci z Przedszkola nr 6 w Wągrowcu.

Na przybyłych gości czekał darmowy poczęstunek, wata cukrowa, klaun z balonami, bańki mydlane i fotobudka. Zainteresowani mogli zapoznać się z wozem Straży Pożarnej. Przygotowano mnóstwo atrakcji z licznymi nagrodami m.in. Grę Terenową,  zabawę „Szalona śmieciarka” oraz "Sortowanie surowców na czas". W trakcie prowadzona była loteria z ciekawymi i cennymi nagrodami. 

Głównym punktem Dnia Otwartego było rozstrzygnięcie konkursu „Aluminiowa Góra Puszek”, w którym udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych. W tegorocznej edycji zebrano 2020 kg puszek aluminiowych.

W kategorii Przedszkola pierwsze miejsce zdobyło Gminne Przedszkole w Stróżewie, a w kategorii Szkoły Podstawowe: Szkoła Podstawowa w Oleśnicy. Ponadto wyłoniono Zwycięzców w kategorii indywidualnej: w kategorii Przedszkole pierwsze miejsce zajęła Kornelia Sudoł z Przedszkola nr 6 w Wągrowcu, a w kategorii Szkoła Podstawowa- Filip Józefowski ze Szkoły Podstawowej w Niemczynie. Rekordziści zostali nagrodzeni rowerami. Łącznie przyznano 20 nagród głównych, ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał plecak z gadżetami.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów: 

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu https://www.wfosgw.poznan.pl/

 

Galeria

Powrót